KRONIKY MĚSTA NĚMČICE NAD HANOU DOSTUPNÉ V NAŠÍ KNIHOVNĚ!

 
V Městské knihovně Němčice nad Hanou jsou nyní k dispozici kopie archivních kronik města Němčice nad Hanou a školní kronik města, které jsou běžně k dispozici pouze v archivu.
Zatím jsou k dispozici pouze prezenčně, takže si je nemůžete vzít domů, jsou k nahlédnutí a studování pouze v knihovně.
P. S.: Na obrázku jsou pouze čtyři vybrané, máme jich víc - tedy všechny! :-) 
 
 
 
 

Městská knihovna Němčice n. H. se stala knihovnou Olomouckého kraje za rok 2017

 
Městská knihovna Němčice nad Hanou získala ocenění za moderní knihovnické a informační služby v soutěži Vesnice roku 2017 v krajském kole. Knihovna tak byla nominována do celostátního kola soutěže Knihovna roku 2017, které se uskuteční na konci srpna 2017. 
 
 
 
 

pasováním prvŇáčků vyvrcholila spolupráce knihovny se základní školou

 
Také v letošním roce jsem pasovala žáky prvních tříd ZŠ Němčice n. H. na čtenáře, aby tomu ale tak mohlo být, museli mi předvést, že už opravdu umí pěkně číst. Pojďme ale postupně.
Naši spolupráci jsme začali rovnou návštěvou dětí v knihovně, následovalo povídání o tom, kdo je tvůrcem knihy, děti si na další besedu připravily čtení básničky o zvířátku, aby mohly být na konci školního roku slavnostně pasováni na čtenáře.
 
 

Dubnové dění v knihovně

V měsíci dubnu byly pro nášvětvníky naší knihovny připraveny různorodé akce. V rámci přednášky Miloše Mlčocha "Současná čeština" jsme se dověděli spoustu zajímavostí o našem rodném jazyce, díky přednášce "Strava aneb elixír mládí" jsme si ujasnili co a proč správně jíst a díky netradiční akci pod vedením Lukáše Hudečka "Meditace a sebepoznání" jsme se dostali hlouběji do vlastního nitra. 

Nezapomněla jsem ani na školáky, takže proběhla beseda pro ZŠ Klenovice na Hané na téma knihy "Žil jsem jako kaskadér" a žáci osmé třídy ZŠ Němčice nad Hanou se dověděli více informací o život a díle "Williama Shakespeara"

 

nabitý březen měsíc čtenářů 2017

Jak jsme si letos užili a oslavili v městské knihovně Březen měsíc čtenářů 2017 najdete v naší fotogalerii i s přiblížením jednotlivých akcí.

Co se Vám líbilo nejvíce? Napiště nám na knihovna@nemcicenh.cz.

Budeme se těšit na Vaši odezvu!

 

O bylinkách toho už víme více!

V pondělí 6. 3. 2017 přednášel lázeňský lektor a bylinkář pan Karel Štenabur v městské knihovně na téma Bylinky a mastičky na potlačení bolesti pohybového aparátu. Své povídání značně rozšířil a to také díky zvídavým dotazům posluchačů, kteří si vše pečlivě zaznamenávali do svých poznámkových bloků.

Více informací a fotografií najdete zde.

 

vedeme děti ke čtení

Prvního března se v městské knihovně uskutečnily dvě besedy pro žáky prvních tříd s názvem Poznáváme knihovnu. Konají se v rámci celorepublikového projektu "Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka". A jaké bylo poznávání?

Více informací a fotografií najdete zde.

 

Paní luďka kouřilová představila již svou druhou knihu

Bývalá knihovnice paní Luďka Kouřilová napsala již svou druhou knihu s názvem Povídejme si... a světu ji představila právě v Městské knihovně Němčice n. H. V úvodu zazněla povídka z nové knihy s názvem "Pohádky" v podání současné knihovnice Jitky Hanákové a dále už se celé besedy ujala paní Luďka Kouřilová. Představila několik svých povídek a poodhalila posluchačům pozadí, které vedlo ke vzniku této knihy. Vysoká účast na této akci potěšila nejen samotnou autorku.
Knihu je možné zakoupit nebo si zapůjčit v Městské knihovně Němčice n. H.

Fotoreportáž z besedy zde.

 

fotoreportáž z cestopisné přednášky "japonsko"

Ve středu 8. 2. 2017 zavítali do němčické knihovny cestovatelé Márovi a představili návštěvníkům svou cestu po Japonsku.

V rámci besedy byly dokoupeny také nové cestopisné knihy Márových do fondu knihovny - a máme i tu o Japonsku!

Fotografie z přednášky naleznete zde.

 

Žáci ZŠ Němčice n. H. poznávali život a dílo Josefa Lady

Fotoreportáž z besed pořádaných pro páté třídy ZŠ Němčice n. H. na téma Život a dílo Josefa Lady najdete zde:

 5. A 

5. B

 

 

 

PÍŠE SE O NÁS...

Článek v prostějovském Deníku o besedě pana Břetislava Turečka.

 

 Jak jsme zpívali koledy v roce 2016

 

 

PŮJČOVNÍ DOBA

Pondělí 13 - 17 hod.
Středa 13 - 18 hod.
Pátek 9 - 18 hod.